Ocet jabłkowy- cudowne właściwości, czy kolejny mit? Poznaj prawdę

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy – rewolucja w czy kit? Każdy z nas pewnie słyszał o cudownym działaniu octu jabłkowego, jako cudownego antidotum na niemalże wszystkie choroby. Sprzedawany jest jako roztwór (10% ocet jabłkowy), również jako kapsułki czy tabletki. Leczy, a raczej pomaga leczyć pospolite choroby takie jak nadwaga, nowotwór, a nawet… pomaga na odciski i sprawność seksualną! A jak jest w rzeczywistości? Czy można mówić o tym, że ocet jabłkowy rzeczywiście pomaga, czy to jest kolejny mit, na który zwykły, przeciętny człowiek daje się nabrać, pod wpływem silnego marketingu? Niestety, rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Spróbuje teraz przedstawić fakty, które przemawiają za tym, że warto spożywać ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy toJuice

Duża ilość przeciwutleniaczy. Udowodniono, że ocet zawiera dosyć sporą dawkę przeciwutleniaczy, podobnie jak owoce, czy warzywa. Z tego wniosek, że ocet, jako dodatek do dań, skutecznie może chronić przed chorobami neurodegeneracyjnymi oraz może zapobiegać rozwojowi choroby Parkinsona.

Jako środek pomagający w leczeniu cukrzycy

OCET JABŁKOWYUdowodniono, że jeśli spożywasz posiłek, który jest obfity w węglowodany, ocet powoduje zmniejszoną wchłanialność cukru w organizmie, hamując gwałtowne skoki insuliny w organizmie. Więc zjedzony posiłek, pozwala nam nasycić się na dłużej. Ponad to- kwas octowy, ze względu na swoje pH, spowalnia wypróżnienie, co sprawia, że posiłek, który spożywamy, ma niższy indeks glikemiczny. A przede wszystkim- wypicie łyżki octu przed posiłkiem, zdecydowanie zmniejsza apetyt. Jeśli obawiamy się cukrzycy, lub już ją mamy, to warto dodać do potraw właśnie wyżej wymienionego octu. A to dlatego, jak wyżej napisałem- redukuje nagły wzrost insuliny.

Warto pamiętać o tym, że nie ma 100% leku, który by pomagał na wszystko i tylko rozsądnie i mądrze przeprowadzona dieta w której zawarte są wszystkie makro i mikroelementy może „zdziałać cuda”.

OCET JABŁKOWY OPINIE.

Słyszałam, że ocet jabłkowy jest dobry na zdrowie. Osobiście muszę powiedzieć, że nie miałam okazji go stosować. Może kiedyś spróbuję, ale to jeszcze nie teraz.